A határ – Múlt és jövő között Egy vonatút Kijev felé, két világ határán. A Szovjetunió lassan széthullik, a feszültség és a bizonytalanság mindent áthat. A főhős, egy fiatal diák, Moszkvát és az ott töltött éveket hagyja maga mögött, de a vonat fülkéjében találkozása két szovjet tiszttel, Vladimirral és az ezredessel, nem várt kérdéseket hoz felszínre. A beszélgetések a birodalom dicsőségéről, a változásról és a múlt elengedéséről egyre mélyebb rétegeket érintenek. Ahogy a vonat közeledik a határhoz, a fiatalember belső utazása is a végéhez ér: vajon mit jelent a búcsú? Vajon a múlt megmenthető, vagy a jövőbe vezető úton végleg el kell engedni? A válasz ott bujkál Vladimir ajánlata, az ezredes rejtélyes csendje és egyetlen cetli mögött. A határ egy személyes és történelmi történet találkozása – egy korszak végének tükre, ahol a búcsú egyszerre lehetőség és döntés.
Learn More„A változás sosem zajos harsonaszóval érkezik, hanem csendes léptekkel, ahol az emberek összefognak, és közösen bontják le a múlt falait, hogy helyet adjanak a jövőnek.”
Learn More„Néha azt hiszem, hogy a legnehezebb falakat nem ledönteni kell” – mondta Natalie végül halkan, egy fáradt mosollyal.
Learn More„Ahogy a vonat egyre távolabb vitte Zólyom kihalt utcáitól, Péter halkan megszólalt: ‘Gondolod, hogy ez máskor is így megy? Vagy csak ma nevettek a saját rendszerük arcába?’ Egy pillanatra elhallgatott, majd keserű mosoly jelent meg az arcán. ‘Tudod, ironikus... nekik gyászolniuk kellett volna, mégis ők voltak azok, akik leginkább élték az életet.’”
Learn More„Ahogy az erőmű képeire néztem, elgondolkodtam: mi a fontosabb? Egy ember személyes vesztesége, mint Nat lopása, vagy az a katasztrófa, amely egy egész országot megrázott? Nem találtam választ, de úgy éreztem, mindkettő ugyanannak a nagyobb képnek a része. A rendszernek, amelyet ezek a rendőrök képviseltek — rideg, személytelen, ahol a tragédiák és a mindennapi sérelmek mind ugyanarra a falra ütköztek.”
Learn More